• Bal karnawałowy

• Dnia 20 stycznia (czwartek) w naszym przedszkolu odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY. Każdy Oddział w godzinach rannych będzie bawił się w swojej sali. Przed balem dzieci wezmą udział w sesji fotograficznej.

• Zajęcia w szkołach w systemie zdalnym

• Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostaną ograniczone zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego.

W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze będą pracowały bez zmian.

Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

Szczegółowe informacje w tej sprawie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-20-grudnia-do-9-stycznia-zajecia-w-szkolach-w-systemie-zdalnym.

• Program profilaktyki raka piersi

• Zapraszamy do wysłuchania wykładu nt. profilaktyki raka piersi opracowanego przez dr. Przemysława Króla - specjalistę chorób piersi oraz przez Joannę Gajdę-Spisak - psychoonkologa.Wykład stanowi część "Programu profilaktyki raka piersi dla kobiet w wieku 45-49 lat zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2019-2022" finansowanego z budżetu miasta Chorzów.

Wykład będzie dostępny do 17 grudnia br. Link do wykładu: https://youtu.be/XetLUrYgfBM

• Informacja dot. kwarantanny dziecka

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w przypadku uzyskania informacji o zakażeniu dziecka koronawirusem, uczęszczającego do naszego przedszkola, dyrektor przedszkola ma obowiązek zgłoszenia na kwarantannę dzieci, mających styczność z dzieckiem zakażonym.

Odbywa się to na mocy art. 5. USTAWY z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, stanowiącej Załącznik do obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 października 2021 r. (poz. 2069), który w całości cytujemy w załączniku.

Zgłoszenie odbywa się przez Portal gov.pl

Po dokonaniu zgłoszenia, rodzic jest automatycznie informowany o kwarantannie dziecka.

Prosimy o wzmożoną czujność i odbieranie telefonów z systemu gov.pl o różnej porze dnia, czasem późnym wieczorem.

Ze względu na konieczny pośpiech, nie zawsze jesteśmy w stanie uprzedzić rodziców o fakcie zgłoszenia do kwarantanny.

ART.5_USTAWY_O_ZAPOB.CHOROB_ZAKAZNYCH.doc​​​​​​​

• Mikołajkowa paczka

Po konsultacji z RR podjęto decyzję o zbieraniu 20 zł na paczkę mikołajkową dla każdego dziecka. Z zakupionych produktów utworzymy jednakowe paczki, które będą rozdane dzieciom 7 grudnia 2021 r. podczas wizyty Mikołaja w przedszkolu.

Paczki nie rozdane będzie można odebrać. Wpłaty zostaną rozliczone i w razie ich niepełnego wykorzystania zasilą fundusz grupowy lub zostanie zwrócona gotówka.

TERMIN  WPŁAT:  do 26 listopada 2021 r. u pani intendentki.

• Faktury

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że od bieżącego mieiąca Wasze faktury będą publikowane na: mobiPortal.pl

Dostęp jest możliwy przez indywidualną rejestrację, a następnie zalogowanie się.

Rodzice, którzy nie posiadają konta mailowego zobowiązani są do jego założenia.

Konieczne jest podanie aktualnego adresu mailowego Pani Intendentce, która wprowadzi adres mailowy do bazy: mobiPortal.pl.

• Zaproszenie na mecz

• W sobotę 06.11.2021, o godzinie 18:00 drużyna Ruch Chorzów podejmuje u siebie Śląsk Wrocław. Przedszkolaki wchodzą na ten mecz za darmo - płaci tylko rodzic. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

• Telefon zaufania

• Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• Badanie słuchu dzieci 6-letnich

• UWAGA!

Zachęcamy rodziców dzieci 6-letnich (BĄBELKI oraz 6-letnie MOTYLKI) do wzięcia udziału w PROGRAMIE PROFILAKTYCZNEGO BADANIA SŁUCHU DZIECI w Poradni Audiologicznej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie: ul. Truchana 7, parter, pok. 12 – od godz. 9:30 (tel. 32 349 00 10).

Termin badania: do końca października 2021.

Na badanie nie trzeba się rejestrować, wystarczy zgłosić, że są Państwo uczestnikami programu oraz posiadać wypełniony formularz zgody na wykonanie badania (do pobrania poniżej).

zgoda_na_badanie_sluchu.pdf