• Program Powszechnej Dwujęzyczności "Bilingual Future"

• Od tego roku szkolnego nasze przedszkole realizuje w Oddziale Misiaków (3 i 4-latki) oraz Biedronek (4-latki) Program Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future

Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”, ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego, równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.

Więcej szczegółów na temat programu znajduje się w zakładce: O PRZEDSZKOLU - METODY, INNOWACJE, PROJEKTY EDUKACYJNE - CO NAS WYRÓŻNIA?

• Sesja zdjęciowa

• UWAGA!

22 września (czwartek) o godz. 10.30 do naszego przedszkola zawita fotograf.

Sesja zdjęciowa będzie nosiła tytuł: "Dynia".

• Zapisy na zajęcia rytmiczne

• Ruszają zapisy na zajęcia rytmiczne z elementami sensoplastyki z Panią Olą.

• Koszt - 55zł./miesiąc.
            • Zajęcia 1x w tygodniu ( 4x w miesiącu).
            • Zajęcia odbywają się w PRZEDSZKOLU.
            • Pierwsze spotkanie 21.09.2022. ŚRODA godz. 15.00
            • Zapisy - Aleksandra Krupa 509 215 719.

• Festyn

• UWAGA! ZMIANA!

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że festyn z okazji zakończenia roku szkolnego i przywitania wakacji odbędzie się 23 czerwca (czwartek) w godzinach przedpołudniowych, jako impreza wewnętrzna, przeznaczona wyłącznie dla dzieci. Będzie szereg atrakcji, m.in. dmuchany zamek i wodzirej, czyli dyskoteka pod słoneczkiem. Będziemy bawić się doskonale!

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkonego 2021/2022 dla najstarszych dzieci - Bąbelki oraz idące do szkoły Motylki - odbędzie się 22 czerwca (środa) o godz. 16:00.

• Wizyta fotografa

• UWAGA!

Dnia 6.05 o godz. 9:00 Bąbelki i Motylki (te, które idą do szkoły) będą miały zdjęcia do TABLO - będzie też wspólne zdjęcie pamiątkowe 😊

• Dyżur wakacyjny

• ZGODNIE  Z  „ZASADAMI  ORGANIZACJI  DYŻURÓW  W  PRZEDSZKOLACH”,  ABY  DOKONAĆ  ZAPISU  DZIECKA  NA  DYŻUR  WAKACYJNY  PEŁNIONY  W  LIPCU  W  PRZEDSZKOLU  NR  4,  NALEŻY  W  TERMINIE  DO  6  MAJA  2022  r.  WYPEŁNIĆ  DEKLARACJĘ  WOLI  ORAZ  DOŁĄCZYĆ  OŚWIADCZENIE  O  ZATRUDNIENIU  RODZICÓW.

W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI BĘDĄ PRZYJMOWANE DZIECI OBOJGA RODZICÓW PRACUJĄCYCH.

W SYTUACJI BRAKU MIEJSC W WYBRANYM, DYŻURUJĄCYM PRZEDSZKOLU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZEKIEROWANIA DZIECKA DO PLACÓWKI DYSPONUJĄCEJ MIEJSCAMI.

Do pobrania:

DEKLARACJE_WOLI_2022.doc

OSWIADCZENIE_WAKACJE_2022.doc

Zasady organizacji dyżurów w przedszkolach:

• Przedszkola publiczne funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z (dyżurem) i przerwą wakacyjną w lipcu lub w sierpniu. Dyrektor danego przedszkola w miesiącu wakacyjnym (odpowiednim dyżurze), w którym przedszkole jest czynne, organizuje opiekę dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku.
            • Przedszkole dyżurujące oraz oddział przedszkolny w szkole podstawowej w odpowiednim terminie , w lipcu lub w sierpniu, organizuje opiekę dla dzieci z danego przedszkola oraz w uzasadnionych przypadkach dla dzieci uczęszczających do innych, pobliskich przedszkoli, które mają przerwę wakacyjną (wg tabel)
            • Ze względu na pandemię oraz zalecenia GIS należy ograniczyć do minimum ruch dzieci do innych placówek.
            • W terminie do 6 maja 2022 roku rodzice lub opiekunowie prawni w macierzystym przedszkolu lub w szkole podstawowej z oddziałem przedszkolnym wypełniają deklaracje woli na dyżur letni oraz dołączają oświadczenia o zatrudnieniu.
            • Warunkiem przyjęcia zgłoszonego na dyżur letni dziecka jest uregulowanie przez rodziców lub prawnych opiekunów zobowiązań finansowych wobec macierzystej placówki.
            • W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga rodziców pracujących.
            • W sytuacji braku miejsc w wybranym, dyżurującym przedszkolu istnieje możliwość przekierowania dziecka do placówki dysponującej miejscami.
            • Dyrektor przedszkola dyżurującego w uzasadnionych sytuacjach i w miarę organizacyjnych możliwości może przyjąć dziecko zgłoszone w innym terminie niż ustalony w pkt 4.

• Rekrutacja 2022/2023

• WAŻNE!

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do jednostki w terminie do 12 kwietnia, do godz. 15:00.

Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych znajduje się w zakładce REKRUTACJA.

• REKRUTACJA

• Bardzo prosimy w sprawie Wniosków rekrutacyjnych kontaktować się pod numerem telefonu: 501 543 461.

Składanie Wniosków rekrutacyjnych trwa do 11.03 do godz. 15:00.

Dyrektor przyjmuje codziennie w godzinach 8:00 - 11:00

Poza tymi godzinami można umówić się telefonicznie pod w/w numerem telefonu.

• Darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy

• Urząd Miasta w Chorzowie uruchomił specjalne konta  bankowe, na które można wpłacać środki na pomoc w organizacji pobytu uchodźców na terenie Chorzowa. Darowizny pieniężne mogą przekazywać osoby prawne, firmy, instytucje oraz osoby fizyczne.

Numery rachunków bankowych:

·Wpłaty w złotówkach na rachunek:90 1050 1214 1000 0090 8155 5394

·Wpłaty w EURO, również z zagranicy na rachunek:PL 68 1050 1214 1000 0090 8155 5402

KOD SWIFT:  INGBPLPW

Co ważne: w tytule przelewu należy wpisać: "Darowizna na zabezpieczenie pobytu uchodźców z Ukrainy".