• WSPOMINAMY KONKURS - MAM 6 LAT

• W roku szkolnym 2011/2012 Rada  Rodziców  przedszkola  została  laureatem  szczebla  wojewódzkiego  Konkursu  MEN  "MAM 6 LAT"

Dzięki wygranej w konkursie mogliśmy wziąć udział w uroczystym pasowaniu na ucznia.

Uroczystość  pasowania  na  uczniów  dla  dzieci  sześcioletnich  i  siedmioletnich  Szkoły  Podstawowej  Nr  37  im.  Karola  Grzesika,  a  tym  samym  absolwentów    Przedszkola  Nr  4,  z  udziałem  Minister  Edukacji  Narodowej,  Wojewody  Śląskiego  oraz  Prezydenta  Miasta  Chorzowa  odbyła  się  01.10.2012 r.  w  westybulu  Śląskiego  Urzędu  Wojewódzkiego  w  Katowicach.

Notatka prasowa na temat dokonań naszego przedszkola:

Uczeń – pierwsza klasa!

| 01.10.2012

Pasowanie na ucznia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Z udziałem minister edukacji Krystyny Szumilas, wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandry Gajewskiej-Przydrygi i Andrzeja Kotali, prezydenta Chorzowa, odbyła się dziś w westybulu Urzędu Wojewódzkiego uroczystość pasowania na uczniów sześciolatków i siedmiolatków.

Dzieci złożyły ślubowanie: „Ja, uczeń pierwszej klasy ślubuję, że: będę się starać wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem, będę spieszyć innym z pomocą, będę dbać o przyrodę, żeby świat był zawsze pięknym, będę dbać o dobre imię mojej klasy i szkoły!” (…). Potem zostały pasowane na uczniów, a każde z dzieci otrzymało tzw. tytę ze słodyczami i medal z napisem „Uczeń – pierwsza klasa!”.

W uroczystości, którą zorganizował śląski kurator oświaty Stanisław Faber, wzięło udział 69 uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie. Chorzów został zaproszony do udział w tej uroczystości ze względu na wyróżniającą się na terenie województwa śląskiego politykę wdrażania reformy obniżania wieku realizacji obowiązku szkolnego. Szkoła Podstawowa nr 37 w Chorzowie w roku szkolnym 2011/2012 wygrała konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej dla rad rodziców, promujący edukację szkolną dzieci sześcioletnich „Mam 6 lat”. Od 2009 r. posiada sześcioletnich uczniów w klasach pierwszych, angażuje się w projekty upowszechniające ideę wczesnej edukacji oraz prowadzi badania w tym zakresie. W tym roku szkolnym w placówce są dwie klasy pierwsze złożone z sześciolatków i jedna klasa dzieci siedmioletnich.