• Projekt edukacyjny. Podróże małe i duże.

•

Każdy rodzic i nauczyciel zdaje sobie sprawę z tego jak ważne dla dzieci i dorosłych jest podróżowanie. Obce kraje poznaje się najlepiej wyjeżdżając do nich. Podróże dają nam możliwość zbliżenia się do nowych kultur, zobaczenia fascynujących miejsc, spróbowania nowych smaków, zapoznania się z tańcem i muzyką odpowiednią dla nowo poznanego miejsca na świecie. Podróże uczą tolerancji dla tego co inne niż przez nas dotychczas poznane. Jednym słowem ujmując podróże kształcą.

W czasach kiedy powstaje ten projekt, podróżowanie stało się utrudnione lub wręcz niemożliwe. Projekt ma jednak na celu przybliżenie dzieciom kultury wybranych krajów, bez opuszczania murów rodzimego przedszkola.