• MISJA I WIZJA PRZEDSZKOLA

•                   MISJA  PRZEDSZKOLA  NR  4  W  CHORZOWIE

Wierzymy  w  to,  że  jesteśmy  po  to,  by  wspomagać  dziecko  w  rozwoju  i  wspierać  rodziców  w  jego  wychowaniu.  Przedszkole  nasze,  przy  współpracy  z  rodzicami,  dąży  do  rozwoju  zainteresowań  i  uzdolnień  dziecka.

Pragniemy,  by  każdy  absolwent  naszego  przedszkola  był  jak  najlepiej  przygotowany  do  podejmowania  nowych  życiowych  zadań,  by  wierzył  w  siebie  i  chciał  osiągnąć  jak  najwięcej.  Ma  być  też  życzliwy,  otwarty  dla  ludzi  i  świata.

WIZJA  PRZEDSZKOLA  NR  4  W  CHORZOWIE

Marzymy  o  tym,  żeby  Przedszkole  Nr  4  w  Chorzowie  zawsze  było  postrzegane,  jako  placówka  nowoczesna,  bezpieczna,  przystosowana  do  wymogów  współczesnych  wyzwań  cywilizacyjnych.

Będziemy  dążyć  do  tego,  by  posiadała  funkcjonalne,  bezpieczne,  estetyczne,  dostosowane  do  potrzeb  dzieci  i  personelu  wyposażenie.

Chcemy,  by  w  naszej  placówce  dzieci  miały  dostęp  do  wartościowej  literatury,  gier  i  pomocy  dydaktycznych,  w  tym  komputerów  i  Internetu.

Standardem  jest,  by  nauczycielami  naszego  przedszkola  byli  ludzie  oddani  swojej  pracy,  odpowiedzialni  i  pragnący  stworzyć  dla  dzieci  optymalne  warunki  rozwoju,  a  w  szczególności  przygotować  je  do  przyszłych  życiowych  zadań.